Gündem

Halis Karataş Üzerine...

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

Öncelikle tüm yarışsever dostlarıma selamlar.Bundan böyle siteniz altilibul.com da bazen analiz videolarımla bazen sesli yorumlarımla bazende şimdi oldugu gibi değerlendirme yazılarımla sizlerle olacağım.Kimseye biat etmeden kitabın ortasından bazen acıyı tatlı dile getirerek paylaşacağım.

Baştan şunu belirteyim Türk yarışçılık tarihinin gelmiş geçmiş en büyük jokeyidir Halis KARATAŞ. Yıllarca zirvede kaldı. Atları çoğu kişiden iyi tanır padoğa geldiğinde at sahibi bir şey demeden atı yetkilisine anlatır, sadece detay verilir Halis'e o kadar. Hatır için kolay kolay at binmez Halis prensiplidir kimle nasıl konuşacağını bilir, öfkesine yenilmez. Yıllarca yarışsever onunla buldu bahisleri,  at yarışlarında kazanma duygusunu o kazandırdı bir çok yarışsevere.  Ama artık Halis yaş aldı ve özellikle o son büyük kaza biraz cesaretini kırdı Halis'in.  Bir çok yarışta hep ön grupta yer alabilen Halis, bazen bunu yapamıyor yarışı son 400'e bırakıyor ,bazende çok avans verdiği için iş işten geçmiş olabiliyor.  Bir de benim normal karsılamadığım bir durum var; Halis gibi büyük jokeyin kalabalık Maiden yarişlarda at binmesi.... Yıllarca zirvedeydin, halende öyle ,yarış seçmesi gerekli... Messi bile bazı maçlarda cıkmıyor ortaya maçın önemine göre... Halis'te öyle olmalı kanımca, yarışsever Halis'i gorunce direkt dikkat çekiyor ama o kalabalık tay yarışında ya tayı üzmüyor yada geride kalıp yine geç sprint attırıyor. Bursa'da bugün de (29/3/2021) 14 atlı 2 maiden yarışta at biniyor, atlar kazanır yada kazanmaz onun Maidenlerde büyük at olmadığı sürece dahil olmaması mantıklı geliyor bana.

Bu gözler Halis gibi büyük jokeyi gördü onla sohbetlerimiz oldu Radyoma tv mize misafir ettik vs..vs ,insan olarak ta cok severim, merhametli adaletlidir ama onun hiç bir zaman şak şakcilara ihtiyaci olmadı... 2 yarış kazanınca sosyal medyada şak şak yapanlara lafım biz Altını zaten biliyoruz, Halis yalakalığı size bir şey kazandırmaz.Atçılık tarihi ülkemizde oldukça o hep anılacak izleyenler anılarını anlatacak Halis'le ilgili.  Mesela ben Gül Paşa yarışını hiç unutmamm..)) 

Sen çok yaşa Halis, ama gel şu kalabalık Maidenler den uzak dur be Sihirbazımm...😊😊👏👏👍👍🏇🏿🏇🏿🏇🏿

Search